HAK u našem vrtiću

Naš vrtić svake godine provodi aktivnosti prometnog odgoja u starijim skupinama. UN je proglasio razdoblje od 2011.-2020. „Desetljećem sigurnosti u cestovnom prometu“. Ove pedagoške godine dogovorili smo edukaciju o sigurnom ponašanju u prometu za školske obveznike.  Hrvatski autoklub omogućio nam je iskustvenu radionicu uz pomoć električnog automobila, dva parkirana vozila i zebre i lutka „Hakija“ provježbavanje raznih prometnih situacija. Voditelji edukacije kroz šest susreta uspjeli su naučiti djecu osnovna pravila ponašanja u prometu kao pješaka ili suputnika u prometu u sigurnoj autosjedalici. Poneka djeca uvježbavala su vožnju u autosjedalici vozeći se s voditeljicom radionice u električnom automobilu. Na kraju je svako dijete dobilo edukativnu slikovnicu u nakladi HAK-a.