Energetska obnova vrtića

ENERGETSKA OBNOVA ZGRADE VRTIĆA

ZagEE - Zagreb energetski efikasan grad je projekt kroz koji se provodi cjelovita energetska obnova nedovoljno učinkovitih javnih zgrada u vlasništvu Grada Zagreba sa primjenom obnovljivih izvora energije te modernizacija dijela sustava javne rasvjete.
Svrha projekta ZagEE je, prije svega, osigurati racionalno korištenje energije, ostvarenje energetskih i financijskih ušteda primjenom mjera energetske učinkovitosti, obnovljivih izvora energije i ekološki prihvatljivih goriva te podizanje svijesti o važnosti i potrebi smanjenja emisije stakleničkih plinova i zaštite okoliša.

Program energetske obnove Dječjeg vrtića provodio je Gradski ured za energetiku, zaštitu okoliša i održivi razvoj.

Predmet radova obvuhvatio je:
-         Fasaderske radove – toplinska izolacija i obnova fasade
-         Izolaciju krova – obnova krovnog pokrova
-         Stolarske i bravarske radove – izmjena vanjske stolarije
-         Električne instalacije – unutarnja rasvjeta
-         Strojarske instalacije-rekonstrukcija toplinske podstanice
-         Sustav daljinskog očitanja potrošnje energije

Radovi su trajali od siječnja do studenog 2016., a je zgrada svrstana u energetski razred B.

Zahvaljujemo svim korisnicima na strpljenju i podršci u vrijeme odvijanja radova, kao i na potpori u zajedničkom nastojanju za osiguranjem optimalnijih, sigurnijih i kvalitetnijih uvjeta za život, igru, rad i učenje djece u vrtiću.

Ravnateljica:
Nevenka Baksa