Kalendar događanja za mjesec listopad 2019.

U jednoj kalendarskoj godini postoje unaprijed određena događanja u prirodi i društvu, koja su poticaj za događanja u odgojno-obrazovnom radu. Praćenjem aktualnih događanja kroz godinu pomažemo djetetu da shvati i razumije ritam godine i međusobne ovisnosti prirode i čovjeka te društva u cjelini. Dijete uči kroz snažan doživljaj. Aktualnosti iz okoline djetetu približavamo kroz neposredne doživljaje svim osjetilima. To činimo kroz kontakte s odraslima i drugom djecom u vrtiću i izvan njega - proslave, svečanosti, susreti, posjete, izleti.

KALENDAR AKTIVNOSTI ZA MJESEC LISTOPAD 2019.

DATUM AKTUALNA DOGAĐANJA ODGOJNE SKUPINE
4.10. Međunarodni dan zaštite životinja Vrtićke – Buzin, Jakuševec, centralni objekt
Prvi tjedan u listopadu Dječji tjedan SVI
12.10. Dan zahvalnosti za plodove zemlje Sve vrtićke skupine
14. – 18.10. Program rolanja za djecu Prema interesu roditelja
2.10. Izlet Kad narastem bit ću znanstvenik Loptice, Školjkice, Cvjetići, Patkice, Mravići
3.10. Izlet Krašograd Sovice, Trešnje, Pahuljice
18.10. Dan kravate Vrtićke – Buzin, Jakuševec, centralni objekt
Tijekom listopada Jesenska svečanost Vrtićke skupine – svi objekti
15.10.-15.11. Mjesec hrvatske knjige Prema dogovoru pedagoga i knjižničara
29.10. Film Ježeva kućica u KUC Travno Trešnje, Kockice, Školjkice, Pahuljice
31.10. Međunarodni dan štednje Vrtićke – centralni objekt, aleje, Vajdin vjenac, Hribarov prilaz

*Sve ove aktivnosti su okvirne. Ovise o dobi i interesu djece. Opširnije čitajte u kutićima za roditelje u skupinama.