Kalendar događanja u listopadu

U jednoj kalendarskoj godini postoje unaprijed određena događanja u prirodi i društvu, koja su poticaj za događanja u odgojno-obrazovnom radu. Praćenjem aktualnih događanja kroz godinu pomažemo djetetu da shvati i razumije ritam godine i međusobne ovisnosti prirode i čovjeka te društva u cjelini. Dijete uči kroz snažan doživljaj. Aktualnosti iz okoline djetetu približavamo kroz neposredne doživljaje svim osjetilima. To činimo kroz kontakte s odraslima i drugom djecom u vrtiću i izvan njega - proslave, svečanosti, susreti, posjete, izleti.

DATUM

SADRŽAJ

ODGOJNE SKUPINE

1.10.

Međunarodni dan starijih osoba
-razgovor o djedovima, bakama, kako nas vole
-crtež „Moja baka/djed“, umjetnički tekstovi ili glazba vezani uz starije osobe

sve skupine vrtića

2.-6. 10.

Dječji tjedan:“Ljubav djeci prije svega“
Sudjeluju osnovna Društva Naša djeca (DND)
Razgovor o djeci svijeta; po čemu se ne razlikuju, po čemu su sva djeca jednaka?
Tjedan će biti ispunjen dječjom radošću i dobrim raspoloženjem, igrama, pričama, ali i svjesnošću o dječjim pravima.
-Veća dogovornost i angažiranost svih odraslih kako bi djeci cijele godine trajao Dječji tjedan
sve skupine vrtića
10.10. Izlet u etno selo Kumrovec:“Dani kruha“ Leptirići i Ribice
12.10. Posjet dječjem odjelu knjižnice „Dugave“ Ptičice
20.10. Izlet u etno selo Kumrovec:“Dani kruha“  Lavići i Ptičice
24.10. Izlet u eko kuću „Bubamara“: “Dani kruha“ Zečići i Rode
26.10. Jesenska svečanost i kazališna predstava po dogovoru sve skupine vrtića
Tijekom  Dani kruha –dani zahvalnosti za plodove zemlje sve skupine vrtića

Napomena: ovo su samo neke  aktivnosti  koje se mogu provoditi u skupinama; ovisno o dobi i interesu djece.

*Opširnije o aktivnostima čitajte u kutiću za roditelje u skupini. Ovo su samo okvirni sadržaji i aktivnosti.