Kalendar događanja u lipnju

U jednoj kalendarskoj godini postoje unaprijed određena događanja u prirodi i društvu, koja su poticaj za događanja u odgojno-obrazovnom radu. Praćenjem aktualnih događanja kroz godinu pomažemo djetetu da shvati i razumije ritam godine i međusobne ovisnosti prirode i čovjeka te društva u cjelini. Dijete uči kroz snažan doživljaj. Aktualnosti iz okoline djetetu približavamo kroz neposredne doživljaje svim osjetilima. To činimo kroz kontakte s odraslima i drugom djecom u vrtiću i izvan njega - proslave, svečanosti, susreti, posjete, izleti.

DATUM

SADRŽAJ  ODGOJNE SKUPINE

01.06.
Izložba likovnih radova djece ispred dvorane; obilazak i  razgledavanje izložbe svih  skupina tijekom lipnja

05.06.

Svjetski dan zaštite čovjekove okoline
-Radne aktivnosti; briga za posađeno drveće na našem igralištu u sklopu radionice za djecu i roditelje “Drvo je prvo“
-Igre građenja u sobi dnevnog boravka ili na igralištu
-Na terasi centralnog objekta promatramo sadnice povrća, cvijeća i drveća i uspoređujemo s bilježenjem i dokumentiranjem  skupine Žabice (datumi sadnje, visina, oblik stabljike, naziv)
-Izrada zajedničkog plakata starijih skupina i dječje izjave vezane uz Svjetski dan zaštite čovjekove okoline

07.06. Pričanje priča u skupini- priča odgojiteljica Vesna Havidić Ribice
09.06. Pričanje priča u skupini- priča odgojiteljica Josipa Pajas Pahuljice
15.6. Tijelovo- blagdan RH

21.06.

- Međugrupna suradnja i aktivnosti na igralištu, igre i eksperimenti vodom
- Promatranje vrtova, drvoreda  i parkova  u naselju

21.06. Svjetski dan glazbe
-Glazbene aktivnosti provode se ovisno o dobi i interesu djece
-Zvukovi, instrumenti, slušamo zvukove u prirodi (vjetar, pjev ptica, zujanje kukaca)
-Pjesma, ples, igre s pjevanjem, slušanje glazbe
22.06. Dan antifašističke borbe-blagdan RH
25.06. Dan državnosti-blagdan RH

*Opširnije o aktivnostima čitajte u kutiću za roditelje u skupini. Ovo su samo okvirni sadržaji i aktivnosti.